Władysławowo - oceny wg. turystów:
średnia 3.73 na podstawie 167 opinii

Interesujesz się przyrodą, fascynują Cię gatunki roślin oraz zwierząt będące pod ochroną? Będąc na wakacjach we Władysławowie nie możesz przejść obojętnie obok Doliny Chłapowskiej - Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, charakteryzującego się malowniczymi widokami oraz bogactwem zieleni. Gdzie znajduje się Dolina Chłapowska, skąd wzięła się jej nazwa, gdzie jest położona? Wszystkie informacje związane z tą tematyką znajdziesz poniżej.

Władysławowo miejscem przyjaznym środowisku!

Nadmorski klimat sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i przyrodzie. Czyste powietrze owocuje dużą ilością tętniących życiem zielonych zakątków. We Władysławowie oraz okolicach znajduje się kilka rezerwatów przyrody, które warto jest odwiedzić. Jednym z takich parków jest Dolina Chłapowska, zaskakująca piękną roślinnością, niezwykłymi widokami i długimi trasami turystycznymi. Każdego roku ten Nadmorski Park Krajobrazowy przyciąga do siebie turystów zarówno z całej Polski jak i za granicy. Co takie ciekawego można zobaczyć w Dolinie Chłapowskiej? 

Dolina Chłapowska - położenie i nazewnictwo

Zanim skupimy się na atrakcjach czekających na Ciebie w Dolinie Chłapowskiej, opowiemy nieco więcej na temat jej położenia oraz nazewnictwie. Otóż ten Nadmorski Park Krajobrazowy powstał w roku 2000, czyli stosunkowo niedawno. Powierzchnia zielona Doliny Chłapowskiej obejmuje aż 24,83 ha; park zlokalizowany jest na tzw. Kępie Swarzewskiej, położonej na północ od samego Chłapowa. 

Dolina Chłapowska określana jest inaczej mianem wąwozu bądź Rudnikiem - przez okolicznych mieszkańców. Każda z nazw ściśle powiązana jest z charakterystycznymi cechami rezerwatu. Nazwa "Dolina Chłapowska" odnosi się to tego, iż rezerwat chroni tzw. nadmorską dolinę erozyjną, całość wyglądem przypomina wąwóz będący jednocześnie wyznaczoną trasą turystyczną. 

"Rudnik", jak sama nazwa wskazuje określa rudy kolor ziemi rezerwatu. W związku z tym, powstała nawet legenda, według, której brązowo-czerwone zabarwienie powierzchni ziemi jest pamiątką po stoczonej podczas pierwszej wojny światowej bitwie ze Szwedami.

Co ciekawego można zobaczyć w Dolinie Chłapowskiej?

Zwiedzanie rezerwatu zacząć należy od udania się do samego serca Chłapowa, bowiem właśnie w centrum miasta znajduje się główne wejście do rezerwatu. Tutaj także wyznaczone są specjalne miejsca parkingowe dla przyjezdnych oraz ogólny regulamin zwiedzania Doliny Chłapowskiej. Zwiedzanie rezerwatu nie sprawia większej trudności a to wszystko dzięki odpowiednio oznaczonym szlakom turystycznym, którymi należy się kierować. Po drodze odwiedzający podziwiać mogą piękno okolicznej przyrody oraz malownicze krajobrazy, obowiązkowo należy zaopatrzyć się w aparat fotograficzny. Widoki naprawdę zapierają dech w piersiach, dlatego też warto jest je uwiecznić w formie zdjęć. Wycieczka po Nadmorskim Parku Krajobrazowym kończy się w momencie dotarcia do plaży w Chłapowie. Zachęcamy do odwiedzenia rezerwatu zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy to przyroda tętni życiem a wokoło jest zielono i kolorowo!

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Oceny turystów:
Średnia ocena:
5
Standard obiektu:
czy polecasz innym?
cena
obsługa
atrakcyjność dla dzieci
dodaj opinieDodaj opinię
Opinie gości:
2021
Maja01
Widoczki pierwsza klasa
2021
Paula007
to był bardzo przyjemny spacer, piękna okolica, natura...!
Ta reklama została wyświetlona: 47977 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Wladyslawowo.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image