Władysławowo - oceny wg. turystów:
średnia 3.73 na podstawie 167 opinii

Najpopularniejsze plaże nudystów w Polsce - Chałupy i Chłapowo

Do odważnych świat należy? Jeśli tu zajrzałeś to z pewnością zgadzasz się z tym stwierdzeniem. Jesteś osobą, która ceni sobie wolność i swobodę? Marzysz by w końcu wypocząć w towarzystwie ludzi o podobnych poglądach? Choć do niedawna nudyzm w Polsce był jednym z tematów tabu to dzisiaj nie brakuje tutaj miejsc przyjaznych dla naturystów. Chcesz wiedzieć, gdzie w Polsce zlokalizowane są plaże dla nudystów? Jak należy się w takim miejscu zachowywać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.


Plaże dla naturystów w Polsce 

Okres wakacji to dla wielu czas błogiego lenistwa i wypoczywania na plaży. Niektórzy z nas szczególnie upodobali sobie plażowanie bez ubrań, mowa oczywiście o nudystach, których każdego roku przybywa. Zgodnie z ideologią naturyzmu, ludzkie ciało jest piękne a bliski kontakt z naturą pozwala zachować wewnętrzny spokój ducha. Jeszcze do niedawna nudyści z Polscy na wakacje udawali się za granicę, dzisiaj w dwóch nadmorskich kurortach wydzielono tzw. plaże nudystów. 


Chałupy i Chłapowo - to właśnie tutaj znajdują się największe plaże dla naturystów. Zaczniemy od naszych dobrych Chałup, które posiada najstarszą plażę nudystów w Polsce. Miejsce to powstało w roku 1960, znajduje się między Chałupami a Kuźnią Helską. Plaża cieszy się dużą popularnością wśród zwolenników nudyzmu. Jest duża i malownicza, oddzielona od pozostałych kąpielisk urokliwym sosnowym laskiem. 

Z kolei plaża dla nudystów w Chłapowie, rozciągająca się aż do samego przylądka Rozewie powstała za namową mieszkańców. Choć jest ona mniejsza od plaży w Chałupach to nie ujmuje jej to uroku i atrakcyjności. Tutaj nudystów od wścibskich spojrzeń turystów chroni stromy i wysoki piaszczysty klif. Miejsce to jest polecane w szczególności początkującym nudystom, którzy nie mają jeszcze na tyle odwagi by opalać się bez ubrań w dużej grupie naturystów.


Jak zachowywać się na plaży dla nudystów? 

Wybierając się na jedno z kąpielisk dla naturystów zlokalizowanych w Chłapowie bądź Chałupach musisz liczyć się z tym, że tak jak każdy nudysta na plażę wejdziesz pozbywając się całej odzieży wierzchniej. Jeżeli wcześniej bywałeś już w takich miejscach to z pewnością będziesz czuł się jak przysłowiowa "ryba w wodzie". W sytuacji, kiedy to będzie Twój pierwszy raz na plaży dla nudystów musisz wiedzieć, jak należy się zachowywać by nie urazić w żaden sposób pozostałych plażowiczów. 


Po pierwsze - uszanuj prywatność innych, postaraj się nie wpatrywać zbyt intensywnie w inne osoby, oni tak samo jak Ty chcą czuć się swobodnie.

Po drugie - choć miejsce to może wydawać się ciekawe, to Twój aparat fotograficzny powinien pozostać głęboko w torbie.

Po trzecie - nie nawiązuj znajomości na siłę, poczekaj aż ktoś podejdzie do Ciebie pierwszy, a w trakcie rozmowy pamiętaj by z poszanowaniem spoglądać na drugą osobę.

Po czwarte - przestrzegaj regulaminu dostępnego dla użytkowników plaż dla nudystów w Chłapowie i Chałupach.


Noclegi Wladyslawowo:
Dostępność noclegów:
zobacz więcej »
zobacz więcej
Warto zobaczyć
4
3
Najważniejszy port na Bałtyku - Port Władysławowo

Port Władysławowo określany jest obecnie mianem najważniejszego i zarazem największego portu rybackiego zlokalizowanego u wybrzeży Bałtyku. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1935, w pełni gotowy do użytku był już trzy lata później.

czytaj więcej
4
Rejsy szybką motorówką – Władysławowo

W porcie we Władysławowie mamy okazje przepłynąć się jedną z najszybszych łodzi w Polsce o mocy 900KM i rozwijającą prędkość 120km/h. Jest to idealna alternatywa dla osób pragnących oderwać się na moment od codzienności i poczuć wspaniałą morską bryzę. 

czytaj więcej
2
Jak morskie wyprawy na ryby, to tylko Władysławowo!

Wędkarstwo jest Twoją pasją? Miłością do łowienia ryb zaraził Cię dziadek? Marzysz o przeżyciu prawdziwej przygody życia, która przyniesie moc cudownych i niezapomnianych wspomnień? W takim razie koniecznie udaj się do Władysławowa by wyruszyć na jedną z wielu morskich wypraw.

czytaj więcej
Ocean Park we Władysławowie
Zapraszamy Państwa do największej atrakcji we Władysławowie do OCEAN PARK. To miejsce edukacji, zabawy i rozrywki dla dzieci małych i dużych oraz doro...
czytaj więcej
3
Helski Jarmark
Helski Jarmark to wakacyjne przedsięwzięcie, dzięki któremu poznasz twórczość kaszubskich artystów, weźmiesz udział w warsztatach, zrobisz oryginalne...
czytaj więcej
1
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
0
1
Jakie naprawdę jest Władysławowo? - warto wiedzieć jadąc po raz pierwszy

Władysławowo to od wielu lat jedno z najchętniej odwiedzanych miast nad polskim morzem. Malownicza lokalizacja i doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna przyciąga tu nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów. Wystarczy przejść się po tutejszej promenadzie, by zrozumieć fenomen „Władka”. Władysławowo leży między Chałupami a Karwią...

czytaj więcej
1
Najczęściej zadawane pytania o Władysławowie

Przygotowaliśmy zestawienie najczęściej zadawanych pytań nt Władysławowa oraz odpowiedzi na nie. 

czytaj więcej
0
Jesienią do Władysławowa? Po co? odpowiedź - JOD !

Wiele słyszy się o jodzie przez całe życie – duże stężenie jodu w powietrzu to powód, dla którego rodzinom z dziećmi poleca się zawsze wyjazdy nad morze. A co to właściwie jest jod i dlaczego jest tak potrzebny naszemu organizmowi?To niezwykle istotny pierwiastek...

czytaj więcej
10 powodów dlaczego warto jechać nad morze w czerwcu
Cisza i spokój – pewny odpoczynek, większy wybór miejsc noclegowych, lepsza pogoda to tylko parę zalet dla których warto wybrać się nad morze...
czytaj więcej
1
Pomeranki we Władysławowie - czym charakteryzują się tradycyjne kaszubskie łodzie?
Tradycyjne kaszubskie pomeranki są jedną z głównych atrakcji turystycznych jakimi pochwalić się może Władysławowo. Chcesz wiedzieć czym na tle innych...
czytaj więcej
3
Warto wiedzieć - zobacz więcej
Opinie:

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Wladyslawowo.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!